Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs plastyczny „Wiosna w Lesie”

Nadleśnictwo Złoty Potok zaprasza do wzięcia udziału w XVI edycji konkursu „Wiosna w Lesie”.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, który znajduje się w załączeniu.

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Szostak – tel.(34) 329 11 75.

 

Materiały do pobrania


Informacja o zamiarze zbycia nieruchomości

Złoty Potok, 06 maja 2019r.

ZG.2281.7.2018.TW

 

 

INFORMACJA O ZAMIARZE

ZBYCIA NIERUCHOMOŚCI

 

 

 

Nadleśnictwo Złoty Potok zamierza zbyć zbędną nieruchomość gruntową, w trybie art. 38 ustawy o lasach, stanowiącą działkę ewidencyjną:

 

1/10 – użytek Bi - pow. 0,0722 ha – obręb ewidencyjny Złoty Potok, Gmina Janów – CZ1C/00089078/6

 

 

Sprzedaż nastąpi w przetargu nieograniczonym – na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 20 kwietnia 2007r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przeprowadzania przetargu publicznego oraz sposobu i warunków przeprowadzania negocjacji cenowej w przypadku sprzedaży lasów, gruntów i innych nieruchomości znajdujących się w zarządzie Lasów Państwowych /Dz. U. z 2007r. nr 78, poz.532/.

Ogłoszenia o przetargach zostaną podane do publicznej wiadomości co najmniej na jeden miesiąc przed terminem przetargu.

Wszelkie informacje dotyczące przedmiotu sprzedaży można uzyskać osobiście w siedzibie Nadleśnictwa Złoty Potok w Złotym Potoku przy ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 800 - 1400 w pokoju nr 17 lub pod numerem telefonów: [34] 329-11-74, 605-205-538. Osobą upoważnioną do kontaktów z osobami zainteresowanymi jest Tadeusz Wychowski.

 

PODPISAŁ

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOTY POTOK

mgr inż. Andrzej Krzypkowski


#sadziMY

Ogólnopolska akcja #sadziMY odbyła się 26 kwietnia również w Nadleśnictwie Złoty Potok.

Sadzonki były rozdawane już od godziny 9:00. Chętni mogli otrzymać bezpłatnie drzewko i posadzić je samemu na własnym gruncie. Leśnicy wyjaśniali jak prawidłowo zasadzić drzewko i zadbać o nie, by dobrze rosło. Akcja w całej Polsce odbyła się dzięki inicjatywie Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji #sadziMY. Zapraszamy za rok.

 


1000 drzew na minutę

W ramach akcji „1000 drzew na minutę” 23 kwietnia odbyło się  sadzenie lasu razem z Drużyną Harcerską ZWIAD ZHP Hufiec Częstochowa. Harcerze po przyjeździe do Nadleśnictwa Złoty Potok zostali zaproszeni na zajęcia edukacyjne w izbie przyrodniczo leśnej gdzie zostały omówione tematy dotyczące m.in. gospodarki leśnej, pracy leśnika, potrzeby sadzenia drzew. Po teorii przyszedł czas na praktykę. Wszyscy uczestnicy akcji udali się na teren leśnictwa Żarki, oddz. 711 g, gdzie gospodarz terenu, leśniczy Marcin Zyszczak, przedstawił technikę sadzenia i wyjaśnił, dlaczego akurat ten gatunek drzewa – sosna, będzie wprowadzony w tym drzewostanie. Po tak dokładnych instrukcjach Drużyna Harcerska ZWIAD wraz z leśnikami przystąpiła do prac odnowieniowych tzn. sadzenia drzew.

Echa Lesne TV - OBLICZA LASÓW - Jak sadzimy las?

 

 

 

 

 


Sadzimy 1000 drzew na minutę

Przełom marca i kwietnia to gorący okres, zwłaszcza dla leśników – szkółkarzy. Szykują wtedy materiał sadzeniowy ze szkółki do przewiezienia go na jego docelowe miejsce, gdzie w przyszłości stworzy las. Leśnicy w całej Polsce przystępują do wiosennego sadzenia lasu, które nazywane jest wiosenną kampanią odnowieniowo – zalesieniową.

Każdego roku leśnicy w Polsce sadzą 500 milionów drzew co daje prawie 13 sadzonek na 1 mieszkańca!

Obecnie lasy zajmują blisko 1/3 powierzchni naszego kraju i lasów wciąż przybywa. Od końca II wojny światowej w Polsce przybyło 2,7 mln hektarów lasów.

Sadząc las sadzimy nasze rodzime gatunki drzew i krzewów. Są one lepiej przystosowane do lokalnych warunków, dzięki czemu rosną zdrowe i silne.

W tym roku, oprócz głównych gatunków lasotwórczych, zgodnych z siedliskiem i lokalnymi uwarunkowaniami, siewierscy leśnicy posadzą także drzewa owocowe. Drzewka te, zebrane w niewielkie biogrupy, w przyszłości będą stanowiły bazę pokarmową dla ssaków, ptaków i owadów zamieszkujących nasze lasy.

Poniżej przedstawiamy Wam 6 zasad dobrego sadzenia:

1. Najlepszą pogodą na sadzenie jest mżawka. Najgorsze są silny wiatr i palące słońce.

2. Większość roślin najlepiej sadzić wiosną, od marca do maja.

3. Po wyjęciu sadzonki z doniczki powinniśmy ją jak najszybciej wsadzić do ziemi. W ciągu kilku minut wiatr może tak przesuszyć korzenie, że roślina się nie przyjmie.

4. Korzenie powinny być luźno i swobodnie ułożone w ziemi. Nie mogą być skręcone ani podwinięte.

5. Sadzonkę zakopujemy na taką głębokość, na jakiej rosła w szkółce.

6. Ziemię należy delikatnie udeptać wokół rośliny, by nie pozostawić pustych przestrzeni wokół korzeni, a następnie obficie podlać.

 


#sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia we wszystkich nadleśnictwach w całym kraju.

Odbiór sadzonek będzie możliwy w siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw w całej Polsce 26 kwietnia, od godz. 9.00 do wyczerpania zapasów.Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na

samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.
Już 26 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy może w siedzibie najbliższego nadleśnictwa odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie, aby móc później drzewko samodzielnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

 

Tego samego dnia, 26 kwietnia, uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. W wydarzeniu obok pary prezydenckiej uczestniczyć będą m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys.

Znajdź siedzibę najbliższego nadleśnictwa:

Huragan 100-lecia był największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.  Obszar zniszczeń w lasach odpowiadał wielkością całej aglomeracji warszawskiej. W ciągu dwóch lat Lasy Państwowe uprzątnęły już ponad 90 proc. całego terenu po kataklizmie. Pracowało przy tym ponad 1200 leśników i ok. 4 tys. pracowników prywatnych firm usług leśnych oraz kilkaset maszyn leśnych. Dziś przyszedł czas na odtworzenie zniszczonych lasów. W najbliższych latach leśnicy posadzą tam blisko 220 mln nowych drzew.

 


W Katowicach - wielkie sadzenie

Nie tylko buki, dęby i lipy ale także tarninę i głóg sadzili w poniedziałek 15 kwietnia leśnicy i zaproszeni goście, w Leśnym Parku Muchowiec przy ul. Zgrzebnioka przechodzącej w ul. Drozdów. W ciągu kilku dni posadzonych zostanie tam ponad 5 tys. drzew.

Ale dlaczego sadzone będą też drzewa owocowe? Czy to oznacza, że teraz leśnicy będą konkurować z sadownikami?

Powód jest zupełnie inny. Drzewa biocenotyczne, bo takimi są jabłonie, grusze, śliwy, czereśnie poprawiają bazę żerową zwierzyny, są nektarodajne i urozmaicają krajobraz. Poza tym praca leśnika, to również ochrona różnorodności biologicznej, troska o faunę leśną.

Sadzenie drzew owocowych w tym konkretnym miejscu, jest też odpowiedzią na prośby mieszkańców, którzy w terenie przejściowym, w pobliżu swoich domów, woleli mieć niższe drzewa i krzewy, bardziej bezpieczne zwłaszcza w czasach zmieniającego się klimatu.

- W tej chwili Akademia Rolnicza w Krakowie opracowuje studium, które będzie dedykowane lasom miejskim. Zgodnie z nim, lasy w aglomeracjach będą trochę inaczej gospodarowane,  mniej intensywnie, zmieni się ich charakter, bardziej z myślą o mieszkańcach dla których są w głównej mierze bazą wypoczynkowa i rekreacyjną – mówił Arkadiusz Wojciechowicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Wśród zaproszonych gości, którzy czynnie wzięli się za sadzenie lasu, byli m.in. wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, posłanki Barbara Dziuk i Teresa Glenc, posłowie Waldemar Andzel, Grzegorz Długi i Piotr Pyzik a także Dominik Kolorz, przewodniczący zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. „Swój” lipowy szpaler posadził też wiceprezydent Katowic – Waldemar Bojarun.

- Jesteśmy najbardziej zielonym miastem w Polsce. Palmę pierwszeństwa przejęliśmy niedawno od Zielonej Góry, z czego bardzo się cieszymy. Ponad 40 proc. powierzchni Katowic to lasy. Jeśli dodamy do tego użytki ekologiczne, tereny polne i parki, to okazuje się, że w zasadzie ponad połowa miasta to zieleń – mówił.

WFOŚiGW w Opolu reprezentował prezes Henryk Tylak a RDOŚ w Katowicach zastępca dyrektora Edward Suski. Wśród gości nie zabrakło również radnych i mieszkańców miasta.

W tym roku Nadleśnictwo Katowice posadzi łącznie ponad 620 tys. drzew. Najwięcej sosny i dębu szypułkowego. W planach nasadzeniowych są także buk, jodła, świerk i olsza czarna.

Jednak prawdziwymi rekordzistą jest tym roku Nadleśnictwo Rybnik, które wzbogaci się o ponad 3,5 mln drzew. Wśród Nadleśnictw o największej liczbie nasadzeń są jeszcze: Opole, Złoty Potok, Rudy Raciborskie, Kobiór, Chrzanów i Rudziniec.

Łącznie 38 Nadleśnictw RDLP w Katowicach posadzi tej wiosny ponad 36 milionów drzew.

Tekst i zdjęcia: Sławomir Cichy


Szczepienie lisów 2019

Informacja prasowa o przeprowadzanej na terenie województwa śląskiego wiosennej akcji szczepienia lisów wolno żyjących w 2019 roku

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 04.04.-13.04.2019 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie prowadzona przy użyciu samolotów startujących z lotniska Katowice-Muchowiec. Szczepionka zostanie zrzucona z wysokości około 200 metrów, na obszarze woj. śląskiego o powierzchni 7316 km2.
 

W 2019 r. ze szczepień zostały wyłączone następujące obszary woj. śląskiego:

- gmina Blachownia, Kłomnice, Kruszyna, Mykanów i Rędziny w powiecie częstochowskim,

- gminy Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś, w powiecie gliwickim,

- powiatu kłobuckiego,

- gminy Ciasna, Herby, Kochanowice, Lubliniec i Pawonków w powiecie lublinieckim,

- powiatu raciborskiego,

- gminy Krupski Młyn w powiecie tarnogórskim,

- gminy Lubomia w powiecie wodzisławskim.

W sumie na terenie województwa śląskiego podczas wiosennej akcji szczepień zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Jednocześnie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie (WPKiW) dodatkowo zostanie wyłożonych ręcznie 160 dawek szczepionki.

Przynęta, w której zatopiona jest szczepionka, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową dochodzi do zaszczepienia lisa.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa o nie podnoszenie szczepionek. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Jednocześnie przypominamy, że przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (lasy, pola, łąki).

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się lekarzem medycyny informując go o tym fakcie.
Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Wprowadzenie akcji doustnego szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie sprawdziło się jako najskuteczniejsza metoda zwalczania wścieklizny w Europie.

Akcja wykładania szczepionek w województwie śląskim odbywa się od 1995r., dwa razy w ciągu roku: wiosną i jesienią.

Akcje szczepienia lisów wolno żyjących finansowane są z rezerwy budżetu państwa oraz współfinansowane przez Unię Europejską.

Dodatkowo informuję, że na terenie województwa śląskiego w ostatnich latach stwierdzono:

1. w 2003 roku 1 przypadek wścieklizny u zwierząt dzikich,

2. w 2004 roku 2 przypadki wścieklizny u zwierząt,

3. w 2005 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

4. w 2006 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

5. w 2007 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

6. w 2008 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

7. w 2009 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

8. w 2010 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

9. w 2011 roku 1 przypadek wścieklizny u lisa wolno żyjącego,

10. w 2012 roku 1 przypadek wścieklizny u psa,

11. w 2013 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

12. w 2014 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

13. w 2015 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

14. w 2016 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny,

15. w 2017 roku 1 przypadek wścieklizny u nietoperza,

16. w 2018 roku nie stwierdzono przypadków wścieklizny.

Wszelkie dodatkowe informacje w ww. sprawie będą udzielane pod numerem telefonu: 32 42 88 615


Lasy Nadzorowane

Nadleśnictwo Złoty Potok prowadzi nadzór nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa.

Nadleśnictwo Złoty Potok pełni dyżury dla poszczególnych gmin nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa wg poniższego schematu                                                               

Starostwo Częstochowa:

 Gmina

Pełniący nadzór

Telefon kontaktowy 

Dni urzędowania

Mstów, Rędziny

Andrzej Bekus

Jan Bernatek

609 478 521

603 038 859

Urząd Gminy Mstów,

I poniedziałek miesiąca

godz. 9.00-11.00

Olsztyn

Radosław Ryder

Ewa Patrzałek

Michał Maślanka

603 032 019

603 034 539

784 487 257

Urząd Gminy Olsztyn,

II wtorek miesiąca

godz. 8.00-11.00

Poczesna

Radosław Ryder

Ewa Patrzałek

Michał Maślanka

603 032 019

603 034 539

784 487 257

Urząd Gminy Poczesna,

I czwartek miesiąca

godz. 12.00-13.00

Janów

Karol Lelotko

Ewa Zyszczak

609 478 512

609 478 519

siedziba Nadleśnictwa

Złoty Potok, pok. 20

II wtorek miesiąca

godz. 8.00-11.00

Kamienica Polska

Artur Psiuk

Robert Figzał

609 461 158

603 034 247

Urząd Gminy

Kamienica Polska,

I czwartek miesiąca

 godz. 9.00-11.00

Starcza

Artur Psiuk

Robert Figzał

609 461 158

603 034 247

Urząd Gminy Starcza,

I czwartek miesiąca

godz. 12.00-13.00

Przyrów

Janusz Ziókowski

Jarosław Wojewoda

602 508 840

609 478 515

Urząd Gminy Przyrów,

II wtorek miesiąca

godz. 8.00-11.00

 

Starostwo Myszków:

 Gmina

Pełniący nadzór

Telefon kontaktowy 

Dni urzędowania

Żarki

Cezary Malus

Mateusz Domagała

609 478 517

881 921 749

Urząd Miasta

i Gminy Żarki,

I i III środa miesiąca

godz. 8.30-10.00

Niegowa

Krzysztof Zyszczak

Aleksandra Malus

607 293 028

603 033 628

Urząd Gminy Niegowa,

I wtorek miesiąca

godz. 8.00-10.00

Koziegłowy

Artur Psiuk

Robert Figzał

609 461 158

603 034 247

Urząd Miasta

i Gminy Koziegłowy,

I wtorek miesiąca

godz. 9.00-11.00

Poraj

Wojciech Patrzałek

Joanna Gradzik

609 478 516

883 378 698

Urząd Gminy Poraj

II poniedziałek miesiąca

godz. 9.00-11.00

 

Osobami odpowiedzialnymi za nadzór nad lasami nie stanowiącymi własności Skarbu Państwa w Nadleśnictwie Złoty Potok są:

Tomasz Szmagier - Inżynier Nadzoru, pok. 8, tel. 605 652 963,

Jarosław Biczak - Inżynier Nadzoru, pok. 8, tel. 603 032 262.

Zainteresowany właściciel, współwłaściciel, dzierżawca powinien posiadać dokumenty stwierdzające własność i odpowiada za prawidłowe wskazanie granic działki leśnej. W przypadku współwłasności bezwzględna jest zgoda wszystkich uprawnionych.


Sprzedaż drewna

 

 

 

Sprzedaż detaliczną prowadzą leśniczowie.

 

Kontakt telefoniczny do leśniczych


Cennik Choinek 2018


Leczymy Lasem

„Leczymy lasem”

          Lasy Nadleśnictwa Złoty Potok po raz kolejny w dniu 5 października 2018r. odwiedziła Fundacja Przyjazna Planeta z podopiecznymi. Terapia prowadzona w lesie to nowatorska metoda leczenia  i usprawniania dzieci niepełnosprawnych pod nazwą „Leczymy lasem”. Projekt ten jest realizowany wspólnie przez Fundację Przyjazna Planeta, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radomsku oraz Lasy Państwowe.

          W piątkowe słoneczne przedpołudnie wybiegły z autobusu dzieciaki uśmiechnięte, wesołe  z niesamowitą energią i przywitały nas uściskami. Rodzice i opiekunowie od razu rozplanowali zadania. W zajęcia terapeutyczne  i zabawy ruchowe byli zaangażowani wszyscy: dzieci i młodzież w wieku od 7 do 24 lat oraz ich rodzice, opiekunowie oraz wychowawcy  z ośrodka specjalistycznego. Las nie wyróżnia osób, które do niego przychodzą. Daje zawsze to co ma najcenniejsze: ciszę, świeże powietrze, przestrzeń, różnorodność kolorów, kształtów oraz faktur. Sens programu „Leczymy lasem” polega na osobistym, powtarzalnym kontakcie dzieci niepełnosprawnych z lasem i korzystaniu z jego leczniczych mocy (dendroterapia). Przeprowadzenie zajęć terapeutycznych w środowisku naturalnym tzn. w lesie przynosi dużo radości i efektów. W rozmowie z prezesem fundacji Panem Wiesławem Kamińskim wymieniane są same pozytywne odziaływania lasu na dzieci. Z wyjazdu na wyjazd polepsza się kondycja fizyczna dzieci, orientacja w terenie, a jednocześnie dzieci są bardziej pogodne, otwarte na innych i jednocześnie zmniejsza się ilość zaburzeń emocjonalnych.

          Jest nam niezmiernie miło i czujemy się wyróżnieni, że Fundacja Przyjazna Planeta postanowiła kontynuować swój program w naszych złotopotockich lasach.

 


Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii

W dniach 19.09. - 28.09.2018 r., na terenie województwa śląskiego przeprowadzona zostanie akcja wykładania szczepionki przeciw wściekliźnie dla lisów.

Po co lisy są szczepione?

Wścieklizna to bardzo niebezpieczna wirusowa choroba zakaźna ssaków, która może być przenoszona na człowieka. Zwierzęta domowe są zazwyczaj regularnie szczepione, więc zagrożenie tą chorobą występuje głównie ze strony dziko żyjących zwierząt. Szczepienie lisów zapobiega pojawianiu się choroby oraz eliminuje jej rozprzestrzenianie.

Jak wygląda szczepionka?

Szczepionka to małe brunatne krążki o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty lisy wyczuwają  z odległości ok. 800 m. Lis, podejmując przynętę, przegryza umieszczoną w niej kapsułkę zawierającą szczepionkę i po kontakcie wirusa szczepionkowego z błoną śluzową w pysku zwierzęcia, lis zostaje zaszczepiony.

Nie dotykaj brunatnych krążków!

Apelujemy, aby nie dotykać szczepionek - pozostawiony nasz zapach sprawi, że szczepionka będzie dla lisa nieatrakcyjna. Wojewódzki Inspektorat Weterynarii  przypomina, by przez dwa tygodnie, od czasu zakończenia akcji szczepienia lisów, nie wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone - łąki, pola, lasy.

Pełna treść komunikatu znajduje się w załączniku PDF.


INFORMACJA O UNIEWAŻNIENIU NABORU NA WOLNE STANOWISKO PRACY

UNIEWAŻNIENIE   NABORU


NA WOLNE STANOWISKO PRACY
GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO
W PGL LP NADLEŚNICTWIE ZŁOTY POTOK
ZŁOTY POTOK, UL KOŚCIUSZKI 2, 42-253 JANÓW

 

 

          Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok, unieważnia nabór na wolne stanowisko pracy Głównego Księgowego w Nadleśnictwie Złoty Potok ogłoszonego w dniu 05.07.2018r., w Biuletynie Informacji Publicznej, Stronie Internetowej, na tablicy ogłoszeń.


           Osoby, które złożyły dokumenty na ww. stanowisko mogą je odebrać w siedzibie Nadleśnictwa Złoty Potok, Złoty Potok, ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów, w ciągu 14 dni od dnia opublikowania niniejszej informacji. Po tym terminie zostaną komisyjnie zniszczone.

 

 

PODPISAŁ

 

NADLEŚNICZY NADLEŚNICTWA ZŁOTY POTOK

 

mgr inż. Andrzej Krzypkowski

 

 

 

 

 

 

 


Afrykański Pomór Świń

Szczegóły pod linkiem:


Plebiscyt modernizacja roku 2017

Nadleśnictwo Koszęcin wystartowało w plebiscycie o tytuł Modernizacji Roku 2017.

Serdecznie wszystkich Państwa zapraszamy na oddawanie głosów na siedzibę modernizację wykonaną w Nadleśnictwie Koszęcin - najstarszej siedzibie Lasów Państwowych.

Poniżej znajduje się link do oddanie głosu.

 

 

Głosuj na obiekt w Konkursie Modernizacja Roku 2017

OGŁOSZENIE - NABÓR NA STAŻ

Ogłoszenie dla absolwentów ubiegających się o staż w nadleśnictwach zgrupowanych w RDLP Katowice

Szczegóły w załączniku

Materiały do pobrania


OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY

 

 

Złoty Potok dnia, 05.07.2018r.

 

 

 OGŁOSZENIE O NABORZE NA WOLNE STANOWISKO PRACY

 

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe

Nadleśnictwo Złoty Potok

Złoty Potok, ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów

 

OGŁASZA NABÓR NA  WOLNE STANOWISKO PRACY

„ GŁÓWNEGO KSIĘGOWEGO”

 

 1. Wymagania formalne:
 • obywatelstwo polskie,
 • pełna zdolność do czynności prawnych,
 • korzystanie z pełni praw publicznych,
 • niekaralność za przestępstwa z chęci zysku lub innych niskich pobudek,
 • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku objętym postępowaniem rekrutacyjnym,
 • oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
 • klauzula informacja,
 • kwalifikacje wymagane dla stanowiska „Głównego Księgowego” określone w załączniku nr. 2 do Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 styczeń 2003r. w sprawie stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej (DZ.U.Nr 11 z 2003r. poz. 123),

           

 1. Wymagania preferowane:
 • wykształcenie wyższe ekonomiczne ( kierunek finanse lub rachunkowość ),
 • bardzo dobra znajomość pakietu biurowego MS OFFICE, Word, Excel, Outlook,
 • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości oraz ustaw podatkowych, a w szczególności ustawy o podatku od towarów i usług i podatku dochodowym od osób prawnych,
 • predyspozycje osobowe: sumienność, dokładność, rzetelność,  dyspozycyjność,
 • umiejętność twórczego myślenia, kierowanie zespołem, kreatywność, odporność na stres.

 

 1. Zakres zadań przewidzianych na stanowisku Głównego Księgowego:

 

 • kierowanie działem finansowo-księgowym nadleśnictwa,
 • rozliczanie i ewidencja kosztów działalności jednostki,
 • sporządzanie sprawozdań finansowych,
 • obsługa sprawozdawczości GUS,
 • prowadzenie spraw związanych z finansowaniem i kredytowaniem działalności nadleśnictwa,
 • sporządzanie rocznych i okresowych planów finansowo-gospodarczych,
 • sprawowanie kontroli wewnętrznej w zakresie podległych stanowisk, dokumentacji finansowo-gospodarczej i deklaracji podatkowych.
 1. Wymagane dokumenty:

 

 • CV – opatrzone własnoręcznym czytelnym podpisem;
 • list motywacyjny – opatrzony własnoręcznym czytelnym podpisem;
 • kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
 • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych  do celów rekrutacji;
 • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione z chęci zysku lub innych pobudek, opatrzone własnoręcznym podpisem;
 • kserokopie innych dokumentów poświadczających kwalifikacje i doświadczenie zawodowe;
 • klauzula informacyjna (RODO)

 

Kserokopie dokumentów winny być potwierdzone własnoręcznym podpisem „za zgodność z oryginałem”.

 

 1. Termin i miejsce składania dokumentów

 

      Wymagane dokumenty wraz z adresem do korespondencji oraz numerem telefonicznym należy składać w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Dokumenty aplikacyjne na stanowisko Głównego Księgowego” osobiście w sekretariacie PGL LP Nadleśnictwa Złoty Potok w Złotym Potoku ul. Kościuszki 2,  w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 do 15.00 lub przesłać pocztą tradycyjną w terminie do dnia 19.07.2018r.  do godz. 14.00 na adres PGL LP Nadleśnictwo Złoty Potok ul. Kościuszki 2,  42-253 Janów, z dopiskiem "Dokumenty aplikacyjne na stanowisko Głównego Księgowego". W przypadku przesłania dokumentów pocztą tradycyjną decyduje data wpływu do sekretariatu Nadleśnictwa. Dokumenty aplikacyjne wpływające na sekretariat  Nadleśnictwa Złoty Potok po terminie wskazanym,  nie będą podlegały procedurze naboru i nie będą odsyłane adresatowi – zostaną komisyjnie zniszczone.

Osoby, które na podstawie oceny i analizy złożonych dokumentów aplikacyjnych nie spełniły warunków do zatrudnienia na stanowisku objętym postępowaniem rekrutacyjnym, informowane są o tym fakcie telefonicznie.

      Kandydaci, którzy na podstawie wstępnej selekcji zostali zakwalifikowani do końcowego etapu postępowania rekrutacyjnego, na które składa się - rozmowa kwalifikacyjna, zostaną powiadomieni indywidualnie drogą telefoniczną uzyskując informację o dacie i godzinie  tego postępowania.

 
 1. Informacje Dodatkowe

 

 1. Wyłoniony kandydat po wyborze w drodze postępowania rekrutacyjnego zostanie  zatrudniony na czas określony jednego roku z możliwością zatrudnienia na czas nieokreślony z wynagrodzeniem określonym Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 14.01.2003r. w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w służbie leśnej  (Dz.U. nr 11 poz. 123 z  2003r.), oraz Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.
 2. Nadleśniczy Nadleśnictwa Złoty Potok może unieważnić postępowanie na ww. stanowisko na każdym etapie postępowania bez podania przyczyny.
 3. c) Informacja o wynikach naboru zostanie zamieszczona na tablicy ogłoszeń nadleśnictwa oraz w BIP w zakładce "Komunikaty i ogłoszenia" i na stronie internetowej  www.zlotypotok.katowice.lasy.gov.pl

 

 

 

 

 

 

Wymagane załącznik do ww. ogłoszenia:

 

 1. Oświadczenie.
 2. Klauzula informacyjna

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       ……………………………………………

                                                                                                                                             (miejscowość i data)

 

                                                           OŚWIADCZENIE

 

Ja, niżej  podpisana/y………….…………..…………………………………….,


oświadczam, że:

 

 • posiadam obywatelstwo polskie,
 • posiadam pełną zdolność do czynności prawnych,
 • korzystam z pełni praw publicznych,
 • nie byłam/em skazana/skazany prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo z chęci zysku lub innych niskich pobudek,
 • mój stan zdrowia pozwala na zatrudnienie na stanowisku objętym postępowaniem rekrutacyjnym,
 • wyrażam zgodę na przetwarzanie podawanych przeze mnie danych osobowych, w tym wizerunku, przez Nadleśnictwo Złoty Potok w celu wzięcia udziału w bieżącym procesie rekrutacyjnym.    

 

 

   

………………………………………

 (czytelny podpis )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLAUZULA   INFORNMACYJNA

 

Administratorem Danych Osobowych jest Nadleśnictwo Złoty Potok  z siedzibą w Złotym Potok ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów, e-mail: zloty_potok@katowice.lasy.gov.pl (zwane dalej Nadleśnictwem). Inspektorem Ochrony Danych jest Nadleśnictwo Złoty Potok, Złoty Potok ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów. Dane osobowe gromadzone przy pomocy dokumentów aplikacyjnych przetwarzane będą w celach związanych z uczestnictwem w procesach rekrutacyjnych, zgodnie z wyrażoną zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a, w zakresie wizerunku na podstawie art. 9 ust. 1 pkt. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO). Dane osobowe będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji lub cofnięcia zgody kandydata na przetwarzanie jego danych w tych celach, ale nie dłużej niż 2 lata. Dane osobowe mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Nadleśnictwa, jak też podmiotom udzielającym wsparcia Nadleśnictwu na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia oraz podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Każda osoba posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych lub do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy RODO. Podanie danych w zakresie wskazanym w  dokumentach aplikacyjnych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu uczestnictwa w procesach rekrutacyjnych.

 

Zapoznałem/am się z treścią klauzuli informacyjnej w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzanych danych osobowych oraz o prawach jakie mi przysługują w związku z przetwarzaniem danych osobowych.

 

 

 

 

……………………..                                    ……………………………………………….

     (miejscowość i data)                                                             (podpis osoby składającej oświadczenie)

 

 

 

 

 

 

 


ROZSTRZYGNIECIE KONKURSU WIOSNA W LESIE

4 czerwca odbyło się spotkanie komisyjne w trakcie, którego wyłoniono laureatów XV Edycji  Konkursu Plastycznego „Wiosna w Lesie”. Wszelkie informacje o wynikach, terminie i miejscu wręczeniu nagród będą nadesłane pocztą.

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Szostak – tel. 34 329 11 75


Informacja o monitorowaniu terenu Nadleśnictwa

 

Nadleśnictwo Złoty Potok

uprzejmie informuje,

iż teren Nadleśnictwa oraz tereny leśne Nadleśnictwa są monitorowane!

 

Administratorem Danych Osobowych jest Nadleśnictwo Złoty Potok z siedzibą w Złotym Potoku przy ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów, e‑mail:  zloty_potok@katowice.lasy.gov.pl. Nadleśnictwo powołało Inspektora Ochrony Danych z siedzibą w Złotym Potoku przy ul. Kościuszki 2, 42-253 Janów, e‑mail: zloty_potok@katowice.lasy.gov.pl. Dane osobowe gromadzone w postaci wizerunku gromadzone przy pomocy monitoringu wizyjnego, kamer interwencyjnych, fotopułapek, przetwarzane są na podstawie art. 6 ust 1 lit. f Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako RODO), gdzie przez uzasadniony interes administratora należy rozumieć chęć zapewnienia bezpieczeństwa osób i mienia oraz ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dane z zapisu mogą być ujawnione pracownikom lub współpracownikom Nadleśnictwa, podmiotom udzielającym wsparcia Nadleśnictwu na zasadzie zleconych usług i zgodnie z zawartymi umowami powierzenia oraz podmiotom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Dane osobowe związane z monitoringiem przechowywane są przez okres do 90 dni. Zainteresowany posiada prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO. Przebywanie na terenie monitorowanym jest dobrowolne.


— Pozycji na stronie: 20
Wyświetlanie 1 - 20 z 28 rezultatów.